Жителі Луцька, Сєвєродонецька, Чернігова та Скадовська стали акторами, аби показати проблеми українських громад.

30 Липень 2018
 30 Липня, 2018

Молодь спільно шукала вирішення проблем за допомогою відкритих заходів у форматі театру-форуму. Дійства провели під час весняно-літнього періоду в чотирьох містах України: Луцьку, Сєвєродонецьку, Чернігові та Скадовську. Таким чином, до проекту залучили жителів Західної, Східної, Південної та Північної України.


Цю низку заходів провели в рамках проекту «Мистецтво мирного діалогу» − мережевого проекту програми «Активні Громадяни» від Британської ради в Україні.


Протягом декількох місяців жителі чотирьох міст показували вистави про толерантне спілкування з тими, хто провокує на суперечки та зіткнення, висвітлювали питання корупції, булінгу, кумівства та інших актуальних проблем.

Луцькі координатори «Мистецтва мирного діалогу» стверджують, що цей проект зібрав в одному місці громади різних міст. Він дав людям нову компетенцію «ненасильницького спілкування» на місцевому рівні. Такі знання будуть слугувати перевагою для подальшої комунікації у системі мирного діалогу та пошуку спільних рішень для розвитку міст.

«Мистецтво мирного діалогу» − це приклад об’єднання громади для вирішення проблеми стереотипів, агресії стосовно один одного.

«На локальному рівні проект допоміг зрозуміти, що для вирішення соціальних проблем потрібно об’єднуватися у громади та діяти разом. Участь у форум-театрі позитивно вплинула на громаду міста Скадовська, так як показала шляхи вирішення проблем − дискримінації, приниження, неповаги тощо», − розповідають учасники команди зі Скадовська.«Як казав Августо Буаль, форум-театр починається тоді, коли закінчується вистава. Ми навчились використовувати відповідну методику задля вирішення конфліктів. Проект дав змогу переосмислити соціальні проблеми, які часто трапляються в нашому житті. Учасники, глядачі змогли збудувати власну модель поведінки в подібних конфліктах. Такий досвід є безцінним», − розповідають учасники форум-театру з Сєвєродонецька.


Наразі учасники команд спільно продовжують працювати над створенням аматорського відеофільму щоденника проекту “Trip for Dialog”, який стане прикладом для інших діалогових проектів.

Comments are closed.