Як залучати молодь до волонтерства: тренінг у МЦВ!

18 Травень 2018
 18 Травня, 2018

Волонтерство і Молодіжний центр Волині по фонетичній співзвучності не мають нічого спільного, але по змісту і контексту – синоніми. 11-12 травня в Молодіжному центрі Волині Оксана Соловей, Наталя Гринюк та Євгенія Ткаченко проводили тренінг «Все про волонтерство: Залучай, координуй, досягай!», який навчив громадських активістів ключовим теоретичним засадам та практичним навичкам, необхідним для ефективного залучення молодих людей до волонтерської діяльності.


За словами однієї із тренерок Євгенії Ткаченко, кілька місяців тому, вона разом із колежанками була на триденному тренінгу в рамках програми «Молодіжний працівник» в Івано-Франківську, і отримані там знання та навички надихнули її розповісти про це все у своєму рідному Луцьку.

«Такий тренінг є корисним, як волонтерам, так і координаторам. От, здавалося б, в проекті чи громадській організації вже є чудово налагоджена робота, і тут «Бац!», отримуєш нові знання, чуєш про чужий досвід та розумієш, що негайно треба змінювати свою роботу», – стверджує Ткаченко.

«Різниця між двома тренінгами у тому, що перший був тренінгом для тренерів, а другий став тренінгом для координаторів. Ми намагалися залучити молодь, вмотивувати її, показати, як залучати, втримувати та вберігати волонтерів від вигорання. Як працювати із волонтерами так, щоб всі були щасливі. Мої враження досить суперечливі, оскільки потрібно було у півтора дні втиснути триденну програму, ще й доповнивши її своїм досвідом та знаннями. Звісно, найприємнішим результатом для мене стануть позитивні зміни у проектах, ГО та фондах учасників», – додає вона.


Завданнями тренінгу було:

■Розвинутикомпетентністьучасниківвключовихтеоретичнихтапрактичнихаспектахволонтерськоїдіяльностітаменеджментуволонтерських програм.

■Поінформуватиучасниківпросутність, рольтаформиволонтерськоїдіяльностімолоді, глобальніталокальніпідходидозалучення, менеджментутамотиваціїволонтерів;

■Ознайомитиучасниківізкращимипрактикамитаінструментамироботизволонтерами;

■Сформуватинавичкиучасниківтанадатиінструменти, необхіднідляподальшогоякісноготаефективногозалученнямолодідоволонтерськоїдіяльності.


На тренінг прийшли люди із різним досвідом волонтерства, тобто і початківці, і «бувалі» волонтери. Враженнями кількох із них ми із радістю поділимося.

Катерина Білохвіст, ВМГО «ФРІ»


«Вперше побувала на заході, де навчають, як правильно працювати з волонтерами. Надзвичайно корисний досвід. Інформація структурована і логічна. Цикл волонтерського менеджменту взагалі золотий. Багато нових знань, які тепер лишається впроваджувати в подальшій діяльності. Цікаво було почути про різні види мотивації у волонтерів і чим важливе наставництво/менторство у роботі з волонтерами».

Максим Драч, координатор волонтерів у Молодіжному центрі Волині

«Я вже побував на різних з роботи з молоддю, і цей зміг відкрити мені багато нового. Цікаво було слухати і про емоційне вигорання, і про те, як мотивувати різних волонтерів, і про цикли роботи з ними. Я майже впевнений, що зміню свій підхід до роботи з волонтерами, щоб моя діяльність була професійніша».

Партнером проведення заходу є Департамент сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради.

Comments are closed.