Волинська делегація відвідала "Форум української молоді!".

10 Листопад 2016
 10 Листопада, 2016

У Києві відбувся Форум української молоді,  учасники якого презентували та обговорили ініціативи з реформування молодіжної політики, познайомились з європейськими практиками молодіжної політики. У заході, що відбувся з ініціативи партії «Батьківщина», взяли участь народні депутати та громадські діячі, представники обласних та місцевих рад, міжнародні експерти, науковці, а також близько 1000 студентів. Близько 60 молодих людей із Волині стали учасниками даної грандіозної події.


Захід мав на меті обговорити законопроетк про молодь, та консолідувати молодіжний сектор для його підтримки під час голосування у Верховінй раді України.

Народний депутат, розробник законопроект про молодь Іван Крулько зазначив, що законом запроваджуються нові інструменти, які зобов’язують чиновників, починаючи з прем’єр-міністра, консультуватися із молоддю в усіх справах, що її стосуються.

odx0lf8bhcs

Політик наголосив, що у документі також ініціюється підготовка і схвалення Національної молодіжної стратегії (а не лише програм на кілька років, як зараз).


«Закон про молодь (№3621), запроваджує Національне агентство підтримки молодіжних ініціатив. Щоб не лише так звані «грантоїди», а й держава могла на повну потугу використати всі важелі для залучення інвестицій в українську молодь. Інвестиції потрібні не лише в економіку, а в кожну молоду людину в нашій країні. Ми пропонуємо через закон щорічно спрямовувати 0,1 відсотка з бюджету України на програми і проекти Нацагентства на підтримку молодіжних ініціатив. Це близько 700 млн грн щорічно. Не одразу, поступово, але ця цифра має бути фіксована. Інакше буде як раніше – 12 млн грн у 1999 році, і стільки ж у 2016-му. Це повна деградація – 1 гривня на одну молоду особу», – пояснив депутат.який є автором цього законопроекту.14962566_1282245168494417_9127365304749541264_n


На переконання Івана Крулька, у законопроекті прописана дорожня карта для створення реальної інфраструктури молодіжної роботи – через підготовку молодіжних працівників, розбудову мережі молодіжних центрів, а також через запровадження Національної волонтерської служби, головним завданням якої є розвиток міжрегіональної мобільності молоді (молодіжних обмінів, які вирішать системно питання «зшивання України»).

14947576_370695476603610_7167603906226517159_n

«Щодо національної волонтерської служби, цей інструмент солідаризації молоді давно використовують розвинуті країни. У США діє «Американський корпус», у Франції – «Громадянська служба молоді», у Німеччині – «Національна молодіжна волонтерська служба». Навіть в Угорщині волонтерство вже є обов’язковим елементом для здобуття середньої освіти. Цікаво, що німці і французи теж хочуть зробити волонтерство обов’язковим для кожної молодої особи, але за це вони мають отримувати ще й  мінімальну зарплату», – пояснив Іван Крулько.


Він додав, що Закон про молодь вносить зміни в сім інших законів щодо щоденного життя молоді.

«Окрім цього закону, ми готуємо ще два – поправки до Бюджетного і Податкового кодексів. У першому потрібно прописати можливість державної підтримки інституційного розвитку молодіжних організацій, у другому – скасувати ЄСВ для випускників вишів упродовж року після завершення навчання. Це дозволить стимулювати працедавців активніше залучати молодь, а молоді – здобувати необхідний перший трудовий досвід», – наголосив Іван Крулько.15036514_1282245188494415_7359301113651181979_n

Інвестиції потрібні не лише в економіку, а в кожну молоду людину в нашій країні. Ми пропонуємо через закон щорічно спрямовувати 0,1 відсотка з бюджету України на програми і проекти Нацагентства на підтримку молодіжних ініціатив. Це близько 700 млн грн щорічно. Не одразу, поступово, але ця цифра має бути фіксована. Інакше буде як раніше – 12 млн грн у 1999 році, і стільки ж у 2016-му. Це повна деградація – 1 гривня на одну молоду особу! 


Під час заходу було прийнято резлюцію до Кабінету Міністрів України.

Україна виділяє 93 копійки (!) на розвиток однієї молодої людини. Таке легковажне ставлення держави до свого майбутнього – неприпустиме! Ми вимагаємо від влади:

1. Повернути до Державного бюджету України 1 000 000 000 грн., який уряд обіцяв виділити на академічні стипендії. Виділити в окремі рядки бюджету видатки на академічні студентські стипендії в межах фінансування закладів освіти МВС, МОЗ та ін.

2. Внести зміни до Податкового кодексу України, відповідно до яких молодим особам протягом року після працевлаштування за основним першим місцем роботи на заробітні плати не нараховується і не сплачується роботодавцем єдиний соціальний внесок.

3. У держбюджеті України на 2017 рік передбачити збільшення фінансування програми «Молодь України 2016 – 2020 рр.» щонайменше на 50%.

4. Для посилення громадянської активності молоді запровадити участь в конкурсах проектів не лише громадських, але і благодійних організацій та молодіжних центрів. Для цього необхідно внести відповідні зміни до Бюджетного кодексу України.

5. Вимоги бюджетного законодавства щодо реалізації молодіжних програм адаптувати до сучасних реалій, зокрема, в сфері надання послуг (норми фінансування на проживання, харчування, проїзд учасників програм та ін.)

Українська молодь ніколи не була байдужою до того, що відбувається у державі. Тому ми вимагаємо припинити байдуже ставлення до нас і формувати далекоглядну молодіжну політику.

Comments are closed.