Захід мав на меті обговорити законопроетк про молодь, та консолідувати молодіжний сектор для його підтримки під час голосування у Верховінй раді України.
Народний депутат, розробник законопроект про молодь Іван Крулько зазначив, що законом запроваджуються нові інструменти, які зобов’язують чиновників, починаючи з прем’єр-міністра, консультуватися із молоддю в усіх справах, що її стосуються.
Політик наголосив, що у документі також ініціюється підготовка і схвалення Національної молодіжної стратегії (а не лише програм на кілька років, як зараз).
«Закон про молодь (№3621), запроваджує Національне агентство підтримки молодіжних ініціатив. Щоб не лише так звані «грантоїди», а й держава могла на повну потугу використати всі важелі для залучення інвестицій в українську молодь. Інвестиції потрібні не лише в економіку, а в кожну молоду людину в нашій країні. Ми пропонуємо через закон щорічно спрямовувати 0,1 відсотка з бюджету України на програми і проекти Нацагентства на підтримку молодіжних ініціатив. Це близько 700 млн грн щорічно. Не одразу, поступово, але ця цифра має бути фіксована. Інакше буде як раніше – 12 млн грн у 1999 році, і стільки ж у 2016-му. Це повна деградація – 1 гривня на одну молоду особу», – пояснив депутат.який є автором цього законопроекту.
На переконання Івана Крулька, у законопроекті прописана дорожня карта для створення реальної інфраструктури молодіжної роботи – через підготовку молодіжних працівників, розбудову мережі молодіжних центрів, а також через запровадження Національної волонтерської служби, головним завданням якої є розвиток міжрегіональної мобільності молоді (молодіжних обмінів, які вирішать системно питання «зшивання України»).
«Щодо національної волонтерської служби, цей інструмент солідаризації молоді давно використовують розвинуті країни. У США діє «Американський корпус», у Франції – «Громадянська служба молоді», у Німеччині – «Національна молодіжна волонтерська служба». Навіть в Угорщині волонтерство вже є обов’язковим елементом для здобуття середньої освіти. Цікаво, що німці і французи теж хочуть зробити волонтерство обов’язковим для кожної молодої особи, але за це вони мають отримувати ще й мінімальну зарплату», – пояснив Іван Крулько.
Він додав, що Закон про молодь вносить зміни в сім інших законів щодо щоденного життя молоді.
«Окрім цього закону, ми готуємо ще два – поправки до Бюджетного і Податкового кодексів. У першому потрібно прописати можливість державної підтримки інституційного розвитку молодіжних організацій, у другому – скасувати ЄСВ для випускників вишів упродовж року після завершення навчання. Це дозволить стимулювати працедавців активніше залучати молодь, а молоді – здобувати необхідний перший трудовий досвід», – наголосив Іван Крулько.
Інвестиції потрібні не лише в економіку, а в кожну молоду людину в нашій країні. Ми пропонуємо через закон щорічно спрямовувати 0,1 відсотка з бюджету України на програми і проекти Нацагентства на підтримку молодіжних ініціатив. Це близько 700 млн грн щорічно. Не одразу, поступово, але ця цифра має бути фіксована. Інакше буде як раніше – 12 млн грн у 1999 році, і стільки ж у 2016-му. Це повна деградація – 1 гривня на одну молоду особу!
Під час заходу було прийнято резлюцію до Кабінету Міністрів України.