У Луцьку українська молодь освоїла мистецтво мирного діалогу!

24 Квітень 2018
 24 Квітня, 2018

Тобі знайома ситуація, коли студенти з міста гноблять тих, хто приїхав на навчання з села? Які знаєш упередження Сходу про Захід? А кумівство в держустановах коли-небудь на тебе якось впливало?

Саме над цими темами працювала молодь з Чернігова, Сєвєродонецька, Скадовська та Луцька  21-22 квітня під час роботи над виставою театр-форуму«Мистецтво мирного діалогу!». Студенти з абсолютно різних куточків України об’єдналися, аби зламати стереотипи і колективно знайти вихід із перерахованих вище проблем.

#dialog4peace #activecitizensua




В суботу вони вчилися акторству і вивчали методику форум-театру, після чого зрежисирували навчальну виставу, яку публічно всім показали в неділю. Головним меседжем дійства булоте, як МИРНО І ТОЛЕРАНТНО спілкуватися із тими, хто провокує на суперечки та колізії. Але найголовніше,  актори проекту наочно продемонстрували, що з негативу ніколи не вийде позитиву, і щоб досягнути спільної ефективної і ДОБРОЇ мети – ТРЕБА об’єднуватися.

Виставу «Мистецтво мирного діалогу» покажуть ще в трьох містах, з яких приїхали учасники. Тепер море енергії, море веселощів та корисної інформації про булінг, і як його попереджати, отримають глядачі з Чернігова, Скадовська та Сєвєродонецька.

Про проект: Британська рада в Україні та ГО «Молодіжна платформа» реалізують проект «Мистецтво мирного діалогу», мета якого за допомогою форум-театру показати існуючі культурні стереотипи та полегшити шлях їхнього подолання, познайомитись та потоваришувати з представниками різних культур та національностей. Форум-театр – це простір толерантності, який дає змогу знайти, зіграти та прожити складні життєві ситуації.


Фідбеки учасників: Юля Хижняк, ГО «Чернігів європейський»

Два попередні дні були неймовірно плідними. Було дуже цікаво навчитися такій новій формі роботи, як форум-театр. Дуже щаслива і приємно здивована, яка у нас команда. Це просто чудові люди. Дякую фасилітаторці Анні Гладкій. Ви-супер.
Окреме дякую координатору проекту – Наталі Терещук. Неймовірно заряджена і відповідальна людина. Старт покладено, і він крутий! До зустрічі в Чернігові!

Команда зі Скадовська, ГО «Молоді Ініціативні»

По приезду нашей команды в Луцк, нас встретила наш координатор Наталья. Сделала нам не большую экскурсию по городу, ввела в курс дел по поводу мероприятия. На следующий день, познакомившись с другими командами за завтраком, отправились на учебу. Там нас встретила фасилитатор Анна, которая с помощью различных техник, сплатила всех участников со всех регионов Украины. В процессе учебы было много интересных упражнений в игровой форме, которые дали возможность открытся и выйти из зоны комфорта, таким образом сделала нас одной дружной командой. Во второй половине дня, мы подошли не посредственно к созданию нашего маленького спектакля. Определившись с тематикой (в которой затронули три социальных проблемы, а именно кумовство, булинг сило- город, коррупция) и распределению ролей, симпровезировали спектакль. Во время мероприятия, зрители активно участвовали во время замены ролей и обсуждения. По нашему мнению у нас все получилось, задуманное свершилось. По окончанию нашего дебюта , остались только положительные эмоции, узнали много нужной новой информации. Активно и весело провели время, за все это и возможность поучаствовать огромное спасибо организаторам проекта.


Анна Харлан, ГО «Чернігів європейський»

Люди с разных точек Украины, непрофессиональные актёры, с разными мнениями, мировоззрением, опытом, на протяжении всего лишь 2-ух дней пытались окунуться в некую атмосферу форум-театра, о котором некоторые даже и не слышали ранее. Всё получалось довольно сумбурно, весело и запоминающееся. Несмотря на достаточно короткое время, все действующие лица нашли общий язык и сдружились, и смогли создать один механизм, в котором хотя и есть некоторые недочёты, но их легко можно устранить, ведь нет ничего идеального. Попробовать нечто новое, научиться чему-то – вот, к чему стремятся учасники. А это, в свою очередь, залог успеха.

 

Comments are closed.