У Луцьку створили дошку #ТутБувЯ!

4 Грудень 2017
 4 Грудня, 2017

У Луцьку на вулиці Галшки Гулевичівни з’явилася дошка #ТутБувЯ. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Тарас Пахолюк. За його словами, дошку створили як альтернативу зіпсованих фасадів і міських об’єктів надписами прохожих.


Кожна пам’ятка історії і культури всіяна написами різного характеру. Дехто залишає назви своїх міст, дехто свої імена, а дехто опускається до нецензурних висловів. Культура наскельних написів існує вже давно, навіть в Луцькому замку є настінні написи різного плану: «Тут була Пєтя», «10Б», «Житомир 2012», а також такі древні рисунки як підписи Ольги Косач 1891, канцеляриста замку 1799 і найдавніша знайдена пам’ятка «W.S. 1444». Але що можна запропонувати в сучасному варіанті, щоб не псувати історичні пам’ятки?
Альтернативний варіант є! Його створив архітектор Тарас Пахолюк разом з командою. Результатом роботи стала вулична дошка «Тут Був Я». Команда встановила її в Луцьку на вулиці Галшки Гулевичівни у Старому місті. Ця незвичайна і водночас проста архітектурна споруда з’явилася для того, щоб лучани та гості міста мали змогу залишити своє повідомлення, свій слід.


Проект «Тут Був Я» реалізований за підтримки Active Citizens Ukraine, British Council, Управління туризму та промоції міста Луцької міської ради і ГО “Молодіжна Платформа”. Ми сподіваємося що така творча та креативна дошка  сподобається і дітям і дорослим.


Як зазначає Тарас Пахолюк: «Ідея дошки пропонує ігровими методами задуматися над великою кількістю об’єктів інфраструктури, історії та пам’яті, які постійно пошкоджуються хуліганами. Для цього ми використали давню генетичну здатність людини залишати записи в печерах, на скелях, в гробницях і келіях. Дошка має слугувати певним засобом реалізації людських бажань залишити свій слід, яким би він не був. Матеріал був навмисно вибраний і збережений в своєму природному стані (чорний необроблений метал і шліфований бетон), щоб показати простоту і природність рішення, а також не вибиватися із контексту», – прокоментував архітектор.

Додамо, що відкриття дошки відбулося в понеділок 4 грудня і вже перші охочі залишили власні повідомлення, а дехто навіть сфотографувався на фоні дошки. Запрошуємо і вас долучатися. Нова дошка може стати туристичною принадою міста і альтернативним місцем творчості кожного охочого. Нагадаємо, що дошка – це маленька модель міських стін і на маленькому об’єкті ми можемо навчитися зробити наше місто кращим і культурнішим. І памятайте, що культура міста складається з культури кожного мешканця і гостя.


Текст: Анастасія Кривеха, Тарас Пахолюк

Comments are closed.