У Луцьку дискутували про роль молоді у розвитку територій

7 Квітень 2016
 7 Квітня, 2016
Category: Новини

Днями у межах проекту «ЄС: вибір української молоді» в обласному центрі Волині відбувся дискусійний клуб «Участь молоді у розвитку територій». Місцеві волонтери, громадські активісти, журналісти, представники влади та активна молодь західних і східних областей України обмінювалися досвідом з активізації громадянського суспільства, налагодження ефективної комунікації із органами місцевого самоврядування. – за матеріалами сайту Соцпортал

Як зазначив заступник Луцького міського голови Юрій Моклиця, в минулому – активний лучанин, котрий намагався створити простір для велосипедистів, поза владою важко досягти значних результатів, навіть якщо викладатися на сто відсотків. Однак саме в молодому віці закладаються ті основи активності, які згодом приведуть до бажаних змін.

12966645_1260983690578801_448038728_n

Начальник відділу у справах молоді та сім’ї Луцької міської ради Олексій Веремійчик, котрий теж «вийшов» із громадського сектору, запевнив, що він ніколи не відмовляє молодим людям у підтримці, якщо в них «горять очі».

— Навіть якщо ця людина в чомусь помиляється, не до кінця розуміє, як краще реалізувати ідею, – ми сідаємо й обговорюємо варіанти співпраці, – зазначив він.

Одним із яскравих проектів співпраці молоді з місцевою владою стало створення Молодіжного центру Волині. Його директор Захар Ткачук закликав молодих людей бути активними в студентському і громадському житті, змінювати свої території так, щоб там було не лише цікаво туристу, а й комфортно жити місцевим мешканцям. Дуже часто для реалізації певних задумів потрібні не стільки кошти, скільки бажання змін.

12920998_1260984717245365_1605098548_n

Голова ГО «Інститут волонтерства та громадської співпраці» Юлія Євпак розповіла про досвід громадської роботи та участі у міжнародних програмах. За рік активної роботи організація провела волонтерський КВН, книжкові ярмарки, благодійні аукціони – загалом волонтери залучили для благих цілей понад 300 тис.грн.

— Волонтерство – це не лише допомога армії! Мусимо усвідомити, що це набагато ширше поняття. Українським активістам потрібно відучуватись ходити з простягненою рукою та постійно просити. Моя порада: потрібно вчитися себе продавати і , відповідно, заробляти на потреби громади, – зазначила Юлія.

Comments are closed.