У Києві відбулася презентація нового законопроекту про молодь!

2 Грудень 2016
 2 Грудня, 2016

Понад 200 молодих експертів з усієї України взяли участь у регіональних обговореннях, експертних зустрічах та Skype конференціях, фінальному обговоренні та узагальненні результатів протягом роботи над проектом Закону України “Про молодь”. Про це повідомив Міністр молоді та спорту Ігор Жданов 24 листопада під час прес-конференції, присвяченої результатам обговорення проекту ЗУ “Про молодь”.


Ігор Жданов наголосив, що тісна співпраця дає кращі результати та мотивує молодих людей безпосередньо долучатись до практичної реалізації молодіжної політики. “Саме тому ми доклали максимум зусиль, щоб залучити молодь, молодіжних експертів до удосконалення законопроекту “Про молодь”, – зазначив Міністр. Він висловив переконання у тому, що найбільш ефективними є ті державні рішення для молоді, які розроблені за її активної участі.

За словами Ігоря Жданова, важливим результатом Всеукраїнського обговорення законопроекту є не тільки удосконалений текст закону. Головне — це усвідомлення молодими людьми, які брали участь у обговореннях, своєї ролі та відповідальності за майбутні зміни, що стосуються кожного. Як зауважив Міністр, до співавторів законопроекту тепер можна сміливо додати українську молодь.


Під час прес-конференції народний депутат України, один із авторів проекту Закону України “Про молодь” Іван Крулько поінформував про нові підходи та основні напрями реалізації молодіжної політики.

Іван Крулько зазначив, що законопроект став більш практичним і конкретним. Серед іншого, законопроект пропонує девять нових визначень. А саме, молодіжна робота, молодіжний працівник, молодіжний центр, інституційний розвиток, організація, що працює з дітьми та молоддю, неформальне молодіжне обєднання, національно-патріотичне виховання, громадянська освіта та молодіжна рада.


Керівник програм з питань здоровя та розвитку молоді ЮНІСЕФ в Україні Олена Сакович розповіла про досвід організації регіональних молодіжних обговорень і наголосила, що робота у цій спільній справі знайдеться для кожного.

Керівник відділу адвокації Реанімаційного Пакету реформ Вадим Міський акцентував на тому, що вже виросло нове покоління, яке може пропонувати свої рішення і відповідати за них. Він, зокрема, поінформував про заплановану діяльність Агенції з підтримки молодіжних ініціатив.

Нагадаємо, проект Закону України “Про молодь” розроблявся народними депутатами України, спеціалістами Міністерства молоді та спорту, Реанімаційним Пакетом Реформ, членами молодіжних громадських об`єднань, громадськими діячами.

Першу редакцію законопроекту розроблено та подано до Верховної Ради групою народних депутатів у грудні 2015 року. Протягом 2016 року відбулась низка громадських обговорень у регіонах (Дніпро, Одеса, Львів, Харків, Краматорськ) і фінальне обговорення у Києві.

Зі структурою законопроекту можна ознайомитися ТУТ

Comments are closed.