Розпочав роботу інтернет-сервіс «Світ Громад»

15 Серпень 2016
 15 Серпня, 2016
Category: Новини

1 серпня 2016 року розпочав свою роботу інтернет-сервіс «Світ Громад». «Світ Громад» – це інтернет-сервіс, мета якого створити середовище для обміну інформацією між громадами, представлення своїх інвестиційних та виробничих можливостей та сприянню прозорості в реалізації місцевих політик. 


Як ви можете скористатись проектом:

Якщо ви лідер громади
Найкращим способом використати проект буде – максимальне наповнення розділів сервісу актуальною інформацією про вашу громаду. Для початку:

 1. Перевірте інформацію, яка вже розміщена про вашу громаду, виправте можливі неточності та неактуальності, розмістіть якомога більше інформації про свою громаду, її можливості та переваги.
 2. Запрезентуйте місцевих виробників.
 3. Розмістіть усі привабливі для потенційних інвесторів об’єкти.
 4. Призначте людину, яка б могла регулярно публікувати нову інформацію про вашу громаду на ресурс (ми їй обов’язково допомагатимемо).
 5. Повідомляйте нам про потреби вашої громади і ми спробуємо знайти максимально ефективне рішення на основі сучасних технологій.

Якщо ви активний громадянин

 1. Допоможіть своїй громаді запрезентувати себе світу в усіх розділах Світу Громад (ви можете просто надсилати інформацію на електронну адресу info@ipid.org.ua з позначкою «інформація про громаду».
 2. Залучіть своїх колег та інших активних громадян до користування та наповнення ресурсу.
 3. Поширюйте заповнену сторінку своєї громади в соціальних мережах, дошках оголошень, блогах та форумах, щоб якомога більше людей дізнались про можливості вашої громади.

Якщо ви виробник (товарів чи послуг, організатор масових заходів)

 • Перевірте чи на сторінці вашої громади розміщено інформацію про вас.
 • Якщо інформації немає або її мало – надішліть нам опис ваших продуктів, і ми з задоволенням їх розмістимо.

Якщо ви працюєте над впровадженням реформ

 • І вам цікаво поширити інформацію про нові можливості та перспективи для українських громад, напишіть нам ваші потреби (на електронну адресу info@ipid.org.ua), можливо ми зможемо бути вам корисними.

Крім того, ви завжди можете підтримати проект фінансово. На сьогодні ми потребуємо фінансування для:

 1. допомоги громадам у якісному їх інформаційному представленні;
 2. створення якісних інформаційних продуктів про громади і для громад (можливості та перспективи реформ, історії успіху, інфографіка та навчальні матеріали, дослідження можливостей громад, допомога громадам в оформленні інвестиційних проектів, допомога громадам у впровадженні інструментів електронного врядування та електронної демократії тощо);
 3. розвитку наявних та запуску нових розділів на Світі Громад, які працюватимуть для розвитку громад в Україні, сприятимуть їх відкритості та створюватимуть середовище для конструктивної конкуренції та змагання.

З приводу співпраці та підтримки проекту звертайтесь за нашими контактами. Ми розглянемо усі пропозиції.

Базова (стартова) комплектація інетрнет-сервісу містить наступні модулі:

 1. профілі громад (презентація можливостей кожної громади за різними, на основі яких, користувачі сервісу зможуть підбирати громади за можливостями, що їх цікавлять, наприклад для туризму, міграції, партнерства чи інвестування);
 2. рейтинги громад за прозорістю (на основі методологій, розроблених в рамках відкритого простору за участі самих лідерів громад та представників громадських організацій). Для старту проекту обрано 25 індикаторів, які можуть бути перевірені дистанційно, однозначно трактуються та можуть бути реалізовані будь-якою громадою без особливих матеріальних та часових затрат;
 3. гроші громади (розділ з відкритим доступом до бюджетів громад, з висвітленням принципів їх формування та реалізації бюджетної політики на місці); Перші громади, бюджети яких стали доступними на Світі Громад: Волочиська територіальна громада, Смолигівська територіальна громада, Бобринецька територіальна громада, Скала-Подільська територіальна громада, Старосинявська територіальна громада;
 4. карта проектів та інвестиційних можливостей (каталог пропозицій та можливостей для соціально-економічного розвитку громад);
 5. каталог продуктів громад (перелік продуктів громад, що володіють найбільшим рівнем унікальності та доданої вартості і обрані громадами як ключові для свого економічного розвитку).

Проект в тривалій перспективі націлений на:

 1. мотивацію громадських та політичних лідерів громад до сталого розвитку та конструктивного змаганнями з іншими громадами;
 2. обмін досвідом та позитивними практиками у процесі розвитку об’єднаних громад;
 3. широке представленню об’єднаних громад, їх можливостей та потреб в контексті проведення реформи децентралізації;
 4. формування прозорого ринку інвестування як важливого рушія економічного розвитку об’єднаних громад.
 5. Статистика та інформація про проект – http://woc.org.ua/about

Новини проекту публікуються на офіційному представництві ГО «Інститут Політико-Інформаційних Досліджень» у соціальній мережі Facebook http://www.facebook.com/ipid.org.ua/ за хештегом #СвітГромад.

Здійснюється в рамках проекту за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Comments are closed.