Перший публічний форум молоді та патрульних відбувся!

19 Квітень 2018
 19 Квітня, 2018

Можна ствердно сказати, що програма ПОЛіС на Волині завершилася. Разом із Патрульною поліцією Волинської області ми організували завершальний захід проекту – молодіжний форум «Взаємодія робить нас сильними». Ми мали на меті побудувати і зміцнити міст довіри молодих людей до поліції, налагодити якісний і конструктивний діалог та покращити рівень свідомості про діяльність правоохоронних органів. Важливо, аби нинішнє покоління юнаків та юначок бачило в патрульному/патрульній свого друга/подругу, а не людину, яку треба уникати і боятися.
ЯК ВСЕ ВІДБУВАЛОСЯ

Формат форуму включав в себе сесії зі спікерами, світове кафе та конкурси. На Форум прийшло понад 60 студентів, більшість з яких були з факультету педагогічної освіти та соціальної роботи СНУ ім. Лесі Українки. До слова, факультет є партнером в реалізації проекту. Також учасниками заходу були волонтери та стажери Молодіжного центру Волині.

Якщо говорити про сесії, то т.в.о. начальника УПП Волинської області Дмитро Хмарук розповідав про реформу Національної поліції,  громадська діячка і журналістка Марія Доманська спілкувалася на тему: «Як спілкуватися з патрульними», амбасадори U-report Любов Сьорак та Ілля Дерев’янченко представили програму, як інструмент взаємодії, визначення думки молоді для налагодження якісного діалогу. Однак виявилося, що найцікавішою була сесія неформального спілкування з патрульними в режимі «запитання-відповіді». Запланованого часу виявилося замало і сесію продовжили, щоб кожен охочий задав своє питання. Патрульні, відповідаючи на запитання, жартували, і це створило дуже позитивну і довірливу атмосферу.


 СВІТОВЕ КАФЕ

Окрім цього організатори запланували «Світове кафе» і всі присутні обговорили такі теми: небезпечні місця для молоді в Луцьку, дозвілля молоді, дотримання правил дорожнього руху, взаємодія як проблема, молодь як ресурс, мобільність. Учасники та патрульні спільно напрацьовували ідеї вирішення та покращення запропонованих проблем. Основний спільний висновок: «Співпраця  та взаємодовіра зроблять наше місто безпечнішими, бо ми всі разом на це впливаємо».

Родзинкою заходу став конкурс «Краще фото форуму». Перемогу отримала Наталя Терещук та виграла приз «Один робочий день патрульного».


ВІДГУКИ

Яна Романюк, організаторка Форуму, адміністраторка програми «ПОЛіС» в Луцьку

«Форум є завершальним заходом проекту. Дуже хотілося зробити його особливим. Думаю, що вдалося. Позитивні емоції, атмосфера довіри, діалог між патрульними і молоддю є. Це головне! Дехто з учасників поділився секретом, що планує вступити до поліції після закінчення університету. Це чудово!»

Діна Ковба, учасниця заходу, студентка

«Для себе ще більше відкрила, як виглядає робота поліцейського з середини. Після того, як отримаю диплом педагога, маю намір навчатися на поліцейського. Це моя мрія, а такі зустрічі ще більше надихають»

Світлана Мілінчук, організаторка Форуму

«На мою думку,  важливим  завданням форуму було залучити студентів, майбутніх вчителів та соціальних працівників, а саме студентів факультету педагогічної освіти та соціальної роботи СНУ імені Лесі Українки, оскільки вони через рік чи два працюватимуть з дітьми та підлітками,  і зможуть сформовати правильне бачення,  розуміння діяльності поліції. Великою перевагою форуму було неформальне спілкування молоді  із патрульними, оскільки вони відповідали та запитання та ділились досвідом, розповідали випадки з патрулювань з усмішкою на вустах»


Організатори:
NGO Youth Platform \ ГО “Молодіжна Платформа”
Педагогічний Факультет СНУ імені Лесі Українки Винниченка 30
Патрульна поліція Волинської області

 

Comments are closed.