Молодіжні лідери України стажувалися у Молодіжному центрі Волині!

9 Лютий 2018
 9 Лютого, 2018

Січень місяць у Молодіжно центрі Волині був наповнений яскравими та цікавими заходами. Відбулися вибори у Волонтерському корпусі МЦ, Яна Романюк організувала цікаві заходи неформальної освіти: молодь дізналася про фотопроекти, SMM. У лютому також готуємо для вас цікаві події.


Окремо хочемо розказати про програму національних обмінів «Містки громадської активності» яку реалізували активісти ГО «Молодіжна платформа» та працівники Молодіжного центру Волині у Луцьку. Мета програми – сприяти налагодженню співпраці людей та організацій, які хочуть поділитися своїм досвідом та започаткувати співпрацю з представниками географічно протилежних областей. Програма передбачає стажування у молодіжному центрі, відвідування студентських клубів, коворкінгів та громадських просторів.



З 5 по 7 лютого у нашому центрі стажування проходили Олександр Помилой та Вікторія Ємець з метою обміну досвідом та отримання нових знань. Вікторія Ємець – студентка 4 курсу, керівник ГО «Молодіжна платформа Новосхід», директорка Молодіжного Центру «NovoСхід», м. Новогородівка (Донецька область), Олександр Помилой – студент-медик з Полтави, волонтер загону «Єдність» ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

Протягом трьох днів стажери спілкувалися з представниками громадського сектору нашого міста, відвідали Студентську раду Луцького національного технічного університету та Департамент сім’ї, молоді та спорту, а також мали цікаву творчу зустріч з ГО «Імаго» у «Креативній лабораторії». Під час зустрічі стажери говорили про проекти, гранти та громадську діяльність та розвиток молодіжних центрів з директором МЦ Захаром Ткачуком, про творчий світ анімації з Леонідом Тивонюком, про студентське самоврядування з головою Студентської ради ЛНТУ Іриною Гарначевською, про Програму реалізації молодіжної політики у Луцьку спілкувалися з Начальником відділу сім’ї та молоді департаменту сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради Катериною Шкльодою та спеціалістом відділу Катериною Синюк.


У неформальній атмосфері разом з волонтерами та молоддю нашого міста стажери організували власний захід: «Давай поговоримо про це: як студенту досягти своєї мрії?», де учасники поділилися своїм досвідом громадської діяльності, історіями студентського життя те секретами бюджетних подорожей.

Спілкуючись з Вікторією та Олександром ми дізналися, що у Луцьку наші стажери були вперше, як і на Західній Україні, знайомство з місцевими громадськими активістами мотивувало їх реалізувати вдома власні проекти для молоді. Такі обміни відкривають нові можливості, знання та розкривають внутрішній потенціал, коли бачиш, що у різних містах України молодь займається схожими ініціативами та прагне кращого для нашої країни.

Підсумовуючи, звернемо вашу увагу, що за даними дослідження «Молодь України» (2016 рік), проведеного за підтримки ООН в Україні, 50% молодого покоління не можуть дозволити собі подорожі Україною, а 62% взагалі не можуть дозволити собі подорожі закордон. Звісно, з безвізом ситуація покращилася, але не суттєво. Проекти та програми які діють сьогодні в Україні сприяють не тільки молодіжній мобільності, а ще й зміцненню культурних та соціальних зав’язків. Ми запрошуємо молодь бути активними, подорожувати, мріяти та реалізовувати власні ідеї у життя.


Програма національних обмінів в рамках проекту Містки громадської активності реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Текст, Анастасія Кривеха

Comments are closed.