Під час неформального спілкування основна увага була приділена питанням українсько-польських наукових, культурних взаємин. Юних лучан також привабила можливість комунікації польською мовою з її питомими носіями, аби покращити свої навички.
Під час зустрічі доцент кафедри української літератури Інституту філології та журналістики Олена Маланій ознайомила присутніх з музейною експозицією, розповіла про українсько-польський вектор творчості Лесі Українки, активність родини Косачів на Волині. Було презентовано унікальне видання «Лісової пісні» українською та польською мовами.
Аспірант Ян Качмажик поділився своїми роздумами з приводу зустрічі: «Цікаво, що наш приїзд насичений не лише науковими заходами: ми маємо змогу краще пізнати ваше місто, культуру, поспілкуватись з місцевою молоддю. В світі тепер справді є чимало конфліктів на грунті національної інакшості, етнічних ознак. Після сьогоднішньої зустрічі у музеї я вкотре переконався, що людям-космополітам (як Леся Українка, наприклад) не просто легко уникнути суспільних стереотипів, а вони можуть навчати інших бути відкритими і необмеженими. Це важливо!»