Менторська програма

Існує п’ять характеристик, які відрізняють стосунки ментора з учнем від інших форм роботи а саме:
1. загальна спільна зацікавленість щодо специфічного поля діяльності; 2. відповідність виховного та навчального стилю ментора та школяра; 3. довгострокові стосунки довіри; 4. взаємне сприйняття симетрії, тобто рух у бік рівності у відносинах, яка досягається завдяки набуттю знань та майстерності учнем; 5. обмін способом життєдіяльності, тобто учень поступово набуває характерну ментору соціальну взаємодію із оточуючими

Ladder-logos_1250px-by-766px4


Молодіжний центр Волині розпочинає «Менторську програму», щоб надати новий поштовх для розвитку молодих людей з лідерськими якостями та спрямовувати їхню енергію на роботу по розбудові молодіжного руху та власної всебічно розвиненої особистості.

mentor_su5perhero_trmentor_superher55o_tr

Ме́нтор (грец. Mentor) — у давньогрецькій міфології — приятель Одіссея, був опікуном його дому, коли герой брав участь у Троянській війні. В «Одіссеї» Афіна, допомагаючи Телемахові в пошуках батька, часто приймала вигляд Ментора. Завдяки романові французького письменника Ф. Фенелона «Пригоди Телемаха» (1699 р.) ім’я Ментора стало відоме широким читацьким колам. Його почали використовувати як синонім слів «учитель», «порадник», «наставник», «консультант».


5ed32c9bb6296344f3fdc56d5c200f893


Ідея менторства полягає у наставнику із великим досвідом у певній сфері, який виступає в якості помічника для молодої людини яка має бажання розвитку своїх навичок або знань певної професії або процесу. Ментор — це людина, яку ви самостійно обираєте, щоб досягнути зростання, а отже самостійно встановлюєте інтенсивність та напрямок навчання. Завдання ментора — допомагати вам тоді, коли ви просите про допомогу. Деталі тут!


Ось лише кілька переваг, які ви отримуєте від співпраці з людиною, яка відповідає за ваш розвиток, незалежно від того, наставник це чи ментор:
– Ви отримуєте чітке бачення, оскільки зазвичай ви занадто занурені в ситуацію, щоб зрозуміти її. Наставник зможе оцінити вас та вашу ситуацію безпристрасно та підказати вам, як ви виглядаєте збоку та що можна покращити.
– Ви починаєте відчувати відповідальність. Якщо ніхто не стежить за вашим прогресом, ви знайдете тисячу причин, чому вам не вдалося досягнути тих чи інших результатів. Дуже важко бути по-справжньому відповідальним перед самим собою.
– Наставництво, як і менторство, повністю спрямовані саме на вас. Ви можете скільки завгодно ходити на курси підвищення спеціалізації чи брати участь у програмах розвитку особистості, але там ніхто не запропонує вам такого ж індивідуального підходу, як це зробить наставник чи ментор.

За матеріалами “The value of having a coach or mentor”, management-issues. Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



Джерело:
 http://www.management.com.ua/notes/value-of-having-coach.html