Форум культур - "CultureFest": факти та домисли.

7 Листопад 2017
 7 Листопада, 2017

Кожного дня світ все більше глобалізується, потрохи стираються уявні межі та кордони між представниками різних національностей.  А в Луцьку, 5 листопада, відбувся захід, який об’єднав молодь з України, США, Нігерії, Гани та Намібії. Учасники «CULTUREfest», яких було понад  50 ділилися своїми думками і просто весело проводили час. Мовою фестивалю була англійська.  


Одразу після реєстрації відбулось знайомство. Кожному учаснику видали аркуш з переліком різних фактів. У кожну клітинку потрібно було вписати ім’я однієї людини, за допомогою такої вправи, організатори хотіли щоб учасники почувалися комфортно в компанії один одного ще до офіційного початку заходу.

Після того були сформовані 4 команди. Їх очолювали Allison Stoner, волонтер Корпусу миру, Уляна Кашепа, Юля Піскорська та Оля Жакунець, представники проекту «EnglishOK». Важливою складовою були ігри, одна з них, на приклад, «Тематичні сценки». Де кожен учасник був якимось предметом, скажімо, ножицями чи деревом, і зі своєю командою повинен був скласти історію з певною мораллю. Спостерігати за цим було дійсно весело, бо команди виявилися дуже креативними в підході до завдання. Наступною вправою було висвітлити та спростувати стереотипи, які сформувалися про країни, звідки вони походять. Наприклад, представники Намібії розповіли, що вони розмовляють англійською, але насправді в них близько 20 мов, як і племен.


 
Ведучим форуму був Антон Гніздюк, який виголошував вступне слово та координував учасників, окрім того, він оголошував закінчення кожної вправи. Дуже важливо було спостерігати за часом, тож на стіні висів по-хвилинний розклад фестивалю.

Після ситного обіду, який забезпечила піцерія «Solo», учасникам усім разом запропонували гру «Чу-ва-чі», на якій вони відпочили та повеселилися.  Наступна гра називалася «No hate speech». Це єдине завдання, де учасники зневажали етикет та норми поведінки. Суть полягала у тому, що кожен одягав на себе певну маску, був тим, ким не є насправді, хоча і не знав про це. Тобто, на спині в учасників були папірці, на яких був опис людини із соціальним стереотипом. Наприклад, сантехнік, мати двох дітей або той, хто весь час грає у комп’ютерні ігри.  Кожен повинен був вказати недоліки тієї чи іншою людини, а вона, зі своєю сторони, повинна була відгадати, ким вона є.


Наприкінці, за  традицією, учасники зробили  групові фото, селфі та обійнялися один з одним і на такому позитиві «CULTUREfest» закінчився.
 Проект здійснюється за підтримки програми «Активні громадяни» від Британської ради в Україні та СГО «Молодіжна платформа».

Comments are closed.