Директор Молодіжного центру Волині ознайомився із діяльністю молодіжних центрів Фінляндії

7 Серпень 2017
 7 Серпня, 2017

З 2 по 5 серпня відбувався візит делегації з України до Фінляндії з метою вивчення досвіду молодіжної роботи, зокрема ознайомлення з системою діяльності молодіжних центрів, механізмів їх фінансування та взаємодії. – інформація із сайту Міністерства молоді та спорту України.


Візит прходив на виконання Рамкової програми співробітництва у сфері молоді між Міністерством молоді та спорту України та молодіжним департаментом Ради Європи на 2016 – 2020 роки.


До складу української делегації увійшли заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема, начальник відділу регіональної молодіжної політики та підтримки ініціатив молоді Мінмолодьспорту Марія Карчевич, голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган, голова Асоціації об’єднаних територіальних громад, Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний, керівник проекту “Розвиток молодіжних центрів в Україні” Олена Подобєд-Франківська, директор Молодіжного центру Волині Захарій Ткачук, голова “Благодійного фонду родини Богдана Гаврилишина” Олена Бекреньова.


У рамках візиту українська делегація зустрілась із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Фінляндії Андрієм Олефіровим, а також фахівцями молодіжної сфери Фінляндії, зокрема, з керівниками та представниками Міністерства освіти та культури Фінляндії, органів місцевої влади.

Члени делегації підкреслили, що фінський досвід щодо питань молодіжної політики є надзвичайно актуальним і корисним та знайде свою практичну реалізацію в Україні як на загальнодержавному, так і на регіональному й локальному рівнях.


Під час візиту українці відвідали фінський національний молодіжний центр Вілла Ельба, який має Знак якості Ради Європи для молодіжних центрів, а також кілька місцевих молодіжних центрів (клубів).

Директор центру Вілла Ельба Катаріна Сілвандер розповіла про систему функціонування фінських центрів. Зокрема, за її словами, усього у Фінляндії є 10 національних молодіжних центрів та кількасот місцевих, кожен із них має свої напрями діяльності, які визначаються з урахуванням пріоритетів державної молодіжної політики, на основі потреби, місця розташування тощо. Діяльність національних молодіжних центрів здійснюється за підтримки профільного Міністерства та зорієнтована на міжнародну молодіжну співпрацю, організацію таборів і програм, практичних тренінгів, волонтерську роботу серед молоді.Директор молодіжної служби міста Кокколи Ронні Д’юпсанд поінформував про роботу локальних центрів, які отримують фінансування з муніципальних бюджетів. З місцевою молоддю, яка щодня приходить до цих центрів, працюють молодіжні працівники, разом із тим, молоді люди самі здійснюють вибір видів активностей, якими хочуть займатися в центрі (це можуть бути, приміром, спортивні заняття, інтелектуальні ігри чи майстер-класи з приготування їжі).


Також членів української делегації ознайомили з діяльністю Громадського центру міста Кокколи, на базі якого знаходиться молодіжний центр, дитячий садочок, початкова школа, спортзал, окрім цього, надаються медичні послуги, відбуваються заняття для дітей із особливими потребами.
Окремо було вивчено досвід щодо освіти й навчання фінських молодіжних працівників, а також презентовано існуючі мережі молодіжної роботи Фінляндії, зокрема, Асоціацію молодіжних центрів Фінляндії та Фінську мережу місцевої молодіжної роботи. Перша об’єднує 10 національних молодіжних центрів та ставить перед собою завдання щодо координації їх діяльності на національному й міжнародному рівнях, забезпечення комунікації з профільним Міністерством і просування інтересів центрів. До складу другої входять представники місцевих молодіжних служб з 27 найбільших міст Фінляндії.

Comments are closed.