14 Лютого, 2019
Протягом трьох днів у Молодіжному центрі Волині приймали делегацію активних громадян із Великобританії, Палестини, Сполучених Штатів, Чорногорії та Польщі разом із керівниками програми від Британської Ради в Україні в рамках національного навчального візиту.
Учасники візиту познайомилися із фасилітаторами програми «Активні Громадяни» у Луцьку, дізналися про діяльність ГО«Молодіжна платформа», Молодіжного центруВолині та Луцької міської ради. Також мали нагоду долучитися до фасувального центру проекту «Соціальний контейнер», який реалізувався у рамках вищезгаданої програми.
«Це так круто побачити разом стільки активних громадян зі всього світу. Кожен із них має чудовий і цікавий бекграунд, кожен хоче дізнатися якомога більше про українську культуру та про Волинь загалом. Дуже сподіваюсь, що наш досвід реалізації проектів соціальної дії буде корисним для них. Ось у такі моменти я розумію, що ми справді всі об’єднані глобально», – поділився своїми враженнями один із фасилітаторів програми Максим Драч.
У другий день візиту учасники завітали до Луцького національного технічного університету, де зустрілися із студентами та викладачами і обговорили тему «Впровадження цілей сталого розвитку в університетах».





Представники різноманітних громад Луцька також мали можливість зустрітися із делегацією і разом обговорити проблеми, які стосуються наших країн на локальному рівні. Серед відомих представників громадськості можна було помітити політичного аналітика Антона Бугайчука, координаторку проекту «LutskNightCinema» Євгенію Ткаченко, актора театру «ГаРмИдЕр» Дмитра Безвербного, координаторку громадської мережі «Опора» Катерину Шарпату та голову Луцького відокремленого підрозділу ВМГО «ФРІ» Катерину Білохвіст.
Обговорення відбулося у форматі світового кафе, де кожен зміг висловити свою думку щодо ситуації економічної, політичної та культурної сфери.
«У нас зовсім різні погляди, проте проблеми пересікались. Джамал із Вашингтона сказав, що у них велика політизація суспільства існує, люди приїжджають в його місто, щоб взяти участь у мітингу, протесті та інше. Тоді як у нас ніби не так з цим проблематично, проте відчувається теж», –зауважила учасниця світового кафе та громадська діячка Луцька Ірина Гаранчевська.
Протягом усього візиту учасники пізнавали українську культуру у різногранних її проявах , зокрема скуштували національної кухні, виготовляли ляльки-мотанки завдяки майстер-класу від Юлії Мамчур, та дізнавалися про історичні особливості від ГО «Козацьке стрілецьке братство Волині».