Запрошуємо на національний тренінг з використання посібника Ради Європи "Компас"

22 Квітень 2017
 22 Квітня, 2017

Національний тренінг для молодіжних працівників з використання посібника Ради Європи “Компас”

Запрошуємо до участі в тренінгу з освіти в галузі прав людини молодіжних працівників з молодіжних центрів з усіх областей України. Тренінг відбудеться 15-19 травня 2017 року в селі Куцеволівка Кіровоградської області. Тренінг орієнтований на молодіжних працівників, які безпосередньо працюють з молоддю в молодіжних центрах/клубах/бібліотеках/таборах.


Мета та завдання тренінгу
Основною метою навчального курсу є розвинути та/або поліпшити компетенції молодіжних працівників / волонтерів у молодіжних центрах в організації освіти з прав людини та освіти для демократичного громадянства за допомогою навчального посібника з ОПЛ за участі молоді “Компаса”.
Завдання курсу:
– познайомити учасників з Хартією Ради Європи з освіти для демократичного громадянства (ОДГ) та освіти з прав людини (ОПЛ), навчальним посібником з ОПЛ за участі молоді “Компасом”, посібником з протидії мові ненависті онлайн через ОПЛ “Закладинки” та іншими навчальними посібниками Ради Європи, перекладеними українською мовою;
– покращити компетенції учасників в організації освітніх заходів на тематику прав людини;
 – розвинути та/або поліпшити компетенції учасників з застосування “Компасу” та його підходів;
– познайомити учасників з онлайн кампанією “Рух проти мови ненависті”, як вона виглядає і діє на національному рівні. Показати можливості приєднання до кампанії та її використання на регіональному рівні;
– ознайомити учасників з можливостями використання посібника “Закладинки” в роботі молодіжних центрів;
– планування освітніх заходів з прав людини у молодіжних центрах;
– зміцнення національної мережі молодіжних центрів задля розвитку молодіжної політики на засадах участі молоді.

 Організатори
Організаторами тренінгового курсу є Молоджіний департамент Ради Європи, Міністерство молоді та спорту, громадська організація “Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр “Європейський клуб” в партнерстві з:
 • молодіжною організацією “Пласт – національною скаутською організацією України”;
 • Спілкою Української молоді в Україні (СУМ);
 • громадською організацією “Молодіжна платформа”;
 • Сумським міським центром дозвілля молоді;
 • Молодіжним центром Дніпропетровщини.

Профіль учасників

До участі у тренінгу запрошено 30 учасників, а саме молодіжні працівники та/або активні волонтери, що працюють в існуючих молодіжних центрах України
 • Представники регіональних / місцевих молодіжних центрів, зацікавлені у впровадженні ОПЛ у діяльності своїх центрів.
 • Молодіжні працівники та співробітники, які проводять освітні заходи для молоді у молодіжних таборах, соціальних та культурних закладах.
 • Молодіжні лідери та представники громадських організацій, зацікавлені у впровадженні ОДГ/ОПЛ в діяльності організацій.
Зацікавлені кандидати повинні:
 • Мати досвід роботи з молоддю та бути зацікавленими у подальшій діяльності у сфері участі молоді
 • Мати чіткий і зрозумілий зв’язок з молодіжним центром
 • Мати чітке бачення наступного використання отриманих на тренінгу навичок і компетенцій
 • Демонструвати мотивацію і бачення реалізації власних ініціатив у молодіжних центрах з використанням посібника “Компас” після проходження тренінгового курсу.
При відборі учасників ми будемо намагатися дотримуватися  гендерної й вікової рівності та враховувати регіональне представництво і представлення урядових і неурядових установ.

Загальні умови участі
Дані умови стосуються всіх учасників. Подаючи заявку на участь, кандидати та майбутні учасники повинні враховувати дані умови:
 • Робочою мовою тренінгового курсу є українська;
 • Учасники повинні брати участь у тренінгу від початку і до кінця;
 • Тренінговий курс розпочинається 15 травня, а завершується 19 травня. Слід планувати свій приїзд до міста Кременчук вранці 15 травня, а від’їзд з Кременчука – не раніше 17:00 19 травня.
Фінансові умови участі.
Учасникам забезпечується проживання та харчування під час тренінгу (15 – 19 травня). Витрати на проїзд до і з Кременчука Полтавської обл. відшкодовуються за умови надання квитків. Буде організований трансфер з Кременчука до місця проведення тренінгу за рахунок організаторів.
Заявки на участь та відбір учасників
Бажаючі взяти участь у тренінгу повинні заповнити онлайн-заявку https://docs.google.com/forms/d/16WLXwza07QigZnogBKOFYAnvRhe63hVfpbiYUvZcmB8/edit

Заявки приймаються до 20:00 5 травня 2017 року.
Учасники будуть відібрані організаторами тренінгу з Ради Європи і України на основі критеріїв, зазначених вище, з врахуванням досвіду та мотивації кандидата.
Відібрані кандидати будуть повідомлені про результати до 10 травня 2017 р.
Молодіжний департамент Ради Європи в рамках програми з освіти прав людини для молоді виступає співорганізатором Національного тренінг курсу для працівників молодіжних центрів з використання «Компаса» та впровадження освіти з прав людини (ОПЛ) в молодіжних центрах України на регулярній основі.
Будь ласка, заповніть форму заявки до 20:00 5 травня 2017 року. Результати відбору будуть повідомлені не пізніше 10 травня 2017 року.

Контакти та інформація
Альона Глазкова – euroclub.kremen@gmail.com
Ірина Бєляєва, Міністерство молоді та спорту – belyaeva@sport.gov.ua
Корисні посилання:
www.prostir.org.ua – КІПЦ Європейський клуб
www.coe.int/youth – Молодіжний департамент Ради Європи
www.dsmsu.gov.ua – Міністерство молоді та спорту України

Comments are closed.