За підтримки Британської ради молодіжні організації Волині будуть реалізовувати 13 проектів соціальної дії.

4 Травень 2016
 4 Травня, 2016
Category: Новини

Програма «Активні громадяни» вже досить впізнавана на теренах Волинської області, за словами координаторів вони за 2 роки існування залучили до роботи близько 400 молодих людей з усієї території Волині, які тепер працюють над поняттями сталого розвитку та власне громадської активності.


Частина з них відвідує національні візити по Україні, де вони навчаються кращим практикам самоорганізації населення та апробують досвід вдома. Частина бере участь у міжнародних візитах, де вони створюють нові міжнаціональні проекти для мультикультурного розвитку нашої планети. Програма продовжує свою роботу і у 2016 році і буде орієнтуватися на студентство та малі міста. За словами директора Британської ради в Україні – Саймона Вільямса, є плани почати роботу програми в Білорусі та Молдові.

Саме про проекти, які будуть реалізовані до кінця літа 2016 року ми хочемо подати інформацію у даній статті. Щодо попередніх проектів, які реалізовувала волинська молодь за підтримки Молодіжного центру, то інформацію про них можна знайти у соціальній мережі facebook – https://www.facebook.com/groups/768378156640696/

Оскільки програма постійно підтримує проекти соціально дії, які позитивно впливають на розвиток громадам – то мова буде йти про 13 проектів, які будуть реалізовані до кінця літа 2016 року. Загальна підтримка проектів склала близько 130 тисяч гривень, що інвестовані у розвиток регіону через фінансування діяльності даних ініціатив. Звісно, своє вкладення дають як громадські організації, що реалізують проекти так і СГО «Молодіжна Платформа».


  1. Проект «Ecotown» (м. Ковель) – ініціатива студентів, щодо роботи над екологічною свідомістю жителів міста Ковель, за допомогою створення креативних сміттєвих баків. За задумом виконавців такі смітники будуть оформлені у вигляді баскетбольних кошиків, відповідно художньо оформлені та будуть привертати увагу. Проект супроводжується інформаційним забезпеченням та супутніми заходами;
  2. Проект «Межі культур» (м. Луцьк) – ініціатива студентів Східноєвропейського університету, факультету філології та журналістика СНУ, щодо міжкультурного діалогу транскордонних територій України, Білорусі та Польщі. Проект буде проходити у форматі міжнародних заходів, щодо розвінчання стереотипів та подолання історичних конфліктів; (за підтримки громадської організацій – ЦВОК)
  3. Проект «Назустріч Милосердю» (м. Луцьк) – соціальна ініціатива щодо психологічної адаптації дітей-інвалідів. Допомога у вирішенні емоційних та психологічних проблем через мистецтво. Реалізується вимушеними переселенцями із окупованих територій Україні за підтримки громадської організації ЦВОК.
  4. Проект «Школа казкоплетіння» (м. Луцьк) – ініціатива молодих лідерів із організацій «Фундація регіональних ініціатив», яка покликана розвивати молодих письменників через серію воркшопів та тренінгів із виданням повноцінної брошури молодих письменників та поетів.
  5. Проект «Second Chance» (м. Ковель) – проект спрямований на роботу із умовно засудженою молоддю, щодо її адаптації, пошуку роботу та запобігання подальшої кримінальної діяльності. Проходить у форматі заходів із різними інституціями, церквою, владою, громадськими організаціями задля соціалізації молодих людей.
  6. Проект «Євроклуби у селі» (м. Луцьк) – проект соціальної дії, що несе у собі створення системи євроклубів у сільських місцевостях Волині, що будуть займатися пропагуванням європейських цінностей, обмінні поїздки та розвиток молодих людей через формат мультикультурного діалогу. Здійснюється за сприяння Бібліотеки ім. Олени Пчілки.
  7. Проект «Наплічник знань» (м. Луцьк) – ініціатива, що покликана знайомити, пропагувати скаутський рух та подорожі молодих людей, як по Україні та і за її межами. Проект спрямований на діалог, популяризацію поваги до навколишнього середовища та туристичного руху.
  8. Проект «Рівне загадкове» (м. Рівне) – ініціатива популяризації історичної спадщини Великої Волині, створення та апробація туристичних маршрутів, які будуть задовольняти потреби як місцевого туриста так і туристів із інших держав.
  9. Проект «Новий стадіон» (смт. Шацьк) – сприяння у відновленні та ремонту футбольного стадіону у смт. Шацьк задля розвитку спортивного руху регіону. Здійснюється у співпраці із місцевою владою та волонтерами.
  10. Проект «Весняний фестиваль» (м. Слов’янськ) – проведення мистецького фестивалю у м. Слов’янськ спільно із молодіжними лідерами Волині, що передбачає собою музичну сцену, танцювальну сцену та художній «батл» серед молодих художників.
  11. Проект «Школа Флорбола» (м. Луцьк) – проект підтримки розвитку нового спортивного руху «Флоброл» із участю у навчаннях та іграх молоді, батьки яких знаходяться або загинули в АТО, молоді із числа внутрішньо-переселених осіб. Проект передбачає закупівлю обладнання та безкоштовне навчання для визначених категорій.
  12. Проект «Sortoff – Sortout» (м. Луцьк) – ініціатива викладачів та аспірантів СНУ ім. Лесі Українки, щодо побудови схеми роздільного способу збору сміття на прикладі одного із ОСББ Луцька. Проект передбачає закупівлю сміттєвих урн для роздільного способу збору сміття та інформаційно-просвітницьку кампанію серед жителів. Проект також підтримується Луцької міською радою.
  13. Проект «Кіношкола Freefilm» (м. Рівне) – проект розвитку українського кінематографу силами режисерів та молодих сценаристів. Розробка та створення короткометражних фільмів після воркшопів та лекцій відомих режисерів.

За словами координаторів програми ще близько 5 проектів чекають свого затвердження і будуть реалізовуватися уже з осені 2016 року. Щодо подальшої роботи та ідеї розвитку програми можна звертатися за електронною адресою: molod.platforma@gmail.com .

Comments are closed.