У міста Луцька з’явився власний шрифт!

10 Грудень 2017
 10 Грудня, 2017

Протягом останнього десятиріччя в Україні зростає попит на дизайнерів. Все частіше з’являються нові шрифти, а леттерінг починають використовують у створенні афіш, обкладинок, вивісок. Окрема тема це створення бренду та фірмового стилю українських міст. Саме про фірмовий стиль, точніше про фірмовий шрифт міста Луцьк ми і розкажемо у сьогоднішній статті.


На початку грудня у центрі міста у креативному просторі «Innerspace»  відбулася презентація унікального шрифту – Lutsk city. Його автор український дизайнер та каліграф, автора логотипів та шрифтів – Кирило Ткачев. Нещодавно майстер з леттерінгу розробив фірмовий шрифт та логотип для Міністерства освіти і науки України. Для початку порівняємо який досвід використання міських шрифтів вже є в Україні.


Завантажити шрифтФірмові шрифти сьогодні використовується для написання назв вулиць, вивісок на фасадах будівель та установ. Унікальний міський шрифт, який зустрічається на вулицях, будівлях, зупинках транспорту і громадських місцях, сьогодні є в Сумах, Маріуполі, Івано-Франківську, Одесі, Києві, Львові. Українські дизайнери Кирило Ткачов та Андрій Шевченко у 2017 розі презентували шрифт Dnipro city. До прикладу, дизайнер Дмитро Растворцев створив фірмовий шрифт для Сум. Як зазначає майстер, розробка сумського шрифта – це власна інфціатива, але направлена вона на зовнішнє середовище, тобто для міста та його мешканців. «Влітку 2016-го року міська влада Сум організували конкурс на створення логотипу міста. Фірмовий шрифт був частиною запропонованого проекту фірмового стилю міста», – зазначає дизайнер. Сьогодні мим вже можемо спостерігати як використовують сумський шрифт на практиці. «В планах, щоб фірмовий шрифт і став логотипом міста. Щоб було чисто шрифтове рішення, як в Нью-Йорку, Франкфурті або Флоренції», – розповідає Дмитро Растворцев.


У Луцьку ситуація була інакшою. Дизайнер Кирило Ткачов разом зі своєю командою виграв пічінг проектів від British Council в рамках програми Active Citizens. Співпрацюючи з Управлінням туризму та промоції міста Луцької міської ради дизайнер розробив луцький шрифт. Автор пояснює відмінність луцького фірмового шрифта від інших шрифтів так: «Цей шрифт для заголовків (тобто 2-3 слова) – не більше! Цим шрифтом варто оздоблювати ваші листівки, вивіски. Важливо буде дати правильну промоцію і закликати користуватися ним в Україні! Це чудова реклама для Луцька», – повідомив Кирило.

Особливий луцький шрифт має свій унікальний декор – ромби, а також дуже дивні, незвичні деякі форми. Під час створення цих форм дизайнер надихався історичними шрифтами 20-го століття. Літери можна комбінувати, щоб напис не виглядав надто монотонно. Але, за словами автора, це потрібно робити обережно, тому що є літери, які працюють командою. Вони важко поєднуються з іншими.


Кирило Ткачов рекомендує використовувати шрифт у листівках. Особливо це актуально напередодні новорічних свят. Це може бути заголовок у привітаннях, запрошеннях, тощо. Шрифт є безкоштовним і кожен охочий зможе завантажити його та зробити власний унікальний напис.

 Заохочуємо вас брати участь у конкурсах. Ідеї мають властивість реалізовуватися, коли ви над ними працюєте.  Реалізація луцького шрифта відбулася завдяки ініціативі дизайнера та каліграфа Кирила Ткачова та підтримці Управління туризму та промоції міста Луцької міської ради, програми Active Citizens Ukraine від Британської ради в Україні, NGO Youth Platform \ ГО “Молодіжна Платформа”.

Бажаємо вам гарних ідей та втілення ваших соціальних проектів. Успіхів!

Comments are closed.