У Луцьку презентували молодіжний центр

7 Липень 2015
 7 Липня, 2015

Центр, де матимуть можливість безплатно збиратися активні молоді волиняни, відкрили у центрі міста. – за матеріалами видання Волинські Новини.

Відкриття першого громадського Молодіжного центру для роботи молодіжних організацій та ініціатив відбулося 1 липня у Луцьку.

Як розповів координатор СГО «Молодіжна платформа» Захар Ткачук, однією з нових форм роботи з молоддю є молодіжні центри. Вони здійснюють практичну роботу з молоддю, що важливо, адже управління та відділи органів влади, зазвичай, мають небагато працівників та можуть виконувати переважно патронатні функції координування та фінансування. Натомість, практичні функції, з його слів, у країнах ЄС покладені на молодіжні центри.

Наразі в Україні такі центри формуються, їх налічується вже до 30. Проте вони не мають однакових критеріїв. До прикладу, в країнах ЄС існує європейський знак якості молодіжних центрів (вони повинні мати площу не менше 300 метрів квадратних, приміщення для проведення заходів, хостел тощо).

У Луцьку презентували прообраз справжнього молодіжного центру, який стане місцем, де безплатно збиратимуться активісти громадських організацій, молоді люди. Існуватиме невеликий коворкінг-центр з чотирма комп’ютерами та безплатним доступом до мережі інтернет. Важливо, що збиратися у центрі можна у будь-який час доби, що зручно для учасників таборувань, які вирушають у дорогу вночі.

Активісти презентували основні кластери, на які поділятиметься центр. Це центр патріотичного виховання молоді, навчально-методичний центр для молодіжних ініціатив, центр грантових програм та міжнародної співпраці, центр підтримки та розвитку студентського самоврядування, а також центр євроклубів та учнівства.

Серед програм, які реалізовуються та будуть реалізовуватися у центрі – «Активні громадяни» (програма Британської ради для молоді, яку пройшли до 100 молодих українців), «Молодіжний працівник», Школа свідомого громадянина тощо.

У тому, що митрополит Луцький і Волинський Михаїл зацікавлений у співпраці з молоддю, запевнив проректор Волинської православної богословської академії священик Ярослав Черенюк. Саме у будівлі цього духовного навчального закладу за адресою вулиця Градний Узвіз, 5, митрополит виділив приміщення для молодіжних громадських активістів.

Виконувач обов’язків начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністраціїЛюдмила Плахотна пообіцяла сприяти розвитку центру та зауважила, що ідея стати комунальною установою, яку озвучив Захар Ткачук, не сприятиме багатогранному розвитку центру, адже комунальна установа повинна втискатися у певні рамки.

 

Comments are closed.