Цьогоріч на Бандерштаті працювала Територія неформальної освіти!

8 Серпень 2016
 8 Серпня, 2016

Захід відбувся вперше у рамках фестивалю та зібрав понад 70 постійних слухачів, які працювали разом із спікерами.


В перший день ми говорили про поняття “інформаційної війни, основи критичного мислення, а також про тролів, ботів та фейки… про все чим користується РФ проти нас у новітній, гібридній війні. Тарас Літковець, який зазначим, що “гібридні війни” Російська федерація веде постійно, замінюючи їх назвами – “примушення до миру”, “введення військового контингенту”.  Борис Струк на простому прикладі книжкогово героя Тарзана, показав основи критичного мислення, поставивиши питання – “Чому чоловік, який живе у джунглях не має бороди у жодній екранізації?”. Піддавати сумнівам інформаційні матеріали навчала Лідія Кожевнікова, яка чітко розповіла про механізм Калькова. За умовами якого ви перевіряєте факти наведені у статтях, чи фото піддавалось графічній обробці та джерела виникнення новини. В другий день продовжили роботу над темою пропаганди та власне захистом від її впливу! “Як ви думаєте “Пропаганда” це добре чи погано?” – цим питанням свій воркшоп розпочав медіа-експерт, співзасновник Школи Медіа-Патріотів Євген Бондаренко. І тепер ми знаємо, що це технологія, як її розпізнати і як протидіяти. Про російсько-українську інформаційну війну, як боритися і як перемагати -розповів Тарас Літковець.


13956830_10209314643159586_1497943215_n


Третій день Території неформальної освіти був переважно практичним! Учасникам заходу презентували програму «Активні громадяни» від Британської ради та провели воркшоп з написання малих проектів соціальної дії по медіаграмотності українців за методикою Волта Діснея. В результаті воркшопу було згенеровано 5 проектів.


Для інформаційного захисту України молоді люди хочуть активізовувати громаду та пропагувати українську культуру! За словами організатора заходу директора Молодіжного центру Волині Захара Ткачука: «Це потужний досвід для молоді! Приємно, що фестиваль об’єднує не лише музикою чи розвагами, а бажанням розвиватись!»

Comments are closed.