Програма “Молодіжний працівник” мандрує Волинню!

8 Червень 2018
 8 Червня, 2018

Днями, за підтримки управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА, відбувся базовий тренінг програми “Молодіжний працівник” у місті Володимирі-Волинському. Таке навчання є не новим для осіб, що працюють із молоддю,або реалізовують молодіжну політику, проте, для жителів древнього міста князя Володимира воно проводилося вперше.


До участі зголосилися студенти Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А. Ю. Кримського, працівники відділу освіти міської ради та комунальних установ міста, що працюють із молоддю. Це навчання проводиться за принципом 50/50 –  половина учасників має представляти молодіжне середовище, а половина державний сектор. По завершенню навчання учасники отримають сертифікати державного зразка про проходження навчання та отримають статус молодіжного працівника України.

Учасники знайомилися із основами функціонування сфери молодіжної роботи в Україні та інших країнах світу, разом проговорювали реформи сфери та наслідки для держави. Особливу увагу було приділено темі участі молоді у житті громади, впливу на рішення, що безпосередньо стосуються життя молодих людей.


Партнером навчання виступила громадська організація “Креатив студіо”, яка надала свій простір для проведення навчання та Управління освіти, молоді та спорту Володимир-Волинської міської  ради, які забезпечили кава-паузою.   Тренерами навчання виступили Світлана Мілінчук та Яна Романюк.


Анастасія Азанова (голова ГО “Креатив студіо): “Для мене це був цікавий досвід, я для себе виокремила велику сферу роботу із молоддю і гострі проблеми, що заважають її розвитку. Я бачу шляхи для поліпшення комунікації молоді і влади, бо існує велика прірва між  у розуміння та співпраці. Часто “дорослі” хочуть нав’язувати свої думку, проте через навчання я розумію – що із молоддю треба говорити та питати про спільну діяльність.” 


Учасники мали дуже цікаву сесію, коли працювали “у полях” і опитували молодих людей про їх бажання, можливості волонтерства та громадської участі. Переважна більшість опитаних говорила про відсутність інфраструктури та подій для проведення змістовного дозвілля. Не оминули звісно і питання зайнятості та молодіжного житла.


Яна Романюк, тренер програми “Молодіжний працівник”: “Ми бачимо велику потребу у навчанні професіоналів, що працюють із молоддю. Особливо це важливо для малих міст та районів, де, звісно, у молоді менші можливості. Дане місто має хороший потенціал – адже є навчальні заклади та середовище активної громадськості, Віримо, що наш поштовх спонукає учасників до подальшої роботи.”

Захід відбувся за партнерства Управління освіти та науки Волинської державної адміністрації та Володимир – Волинської міської ради.

Comments are closed.