Ознайомчий візит делегації Ради Європи до України

24 Вересень 2015
 24 Вересня, 2015
Category: Новини

Активістки Молодіжного центру Волині Марина Найдич та Ірина Гаранчевська мали за честь прийняти участь в ознайомчому візиті делегації Ради Європи до України. Під час знайомства кожен з присутніх представив себе та організацію, яку представляє. Кількість та різноманіття останіх вражало, адже приїжджі були зі всієї країни: з Рівного, Тернополя, Львова, Одеси, Херсона, Дніпропетровська, Полтави, Черкас, Артемівська, Харкова, Києва,  ну і звичайно – з Луцька.

 Основними цілями заходу було визначено:

  1. отримання інформації щодо ситуації з молодіжними неурядовими організаціями України та основних викликів, з якими стикаються молоді люди з України;
  2. інформування молодіжних громадських організацій та відповідних органів влади України про можливості, що надає РЄ в реалізації програм, зокрема щодо фінансової підтримки;
  3. спільні напрацювання представників органів влади та громадськості щодо напрямів та заходів майбутньої програми співпраці між Радою Європи та Міністерством молоді та спорту України.

Ознайомчий візит складався з двох сесій/семінарів, які проходили у Львові (21-22 вересня) та Києві (23 вересня). Близько шестидесяти осіб, які займаються громадською роботою в Україні прийняли участь у зустрічі.

З вітальним словом у Львові та Києві виступали заступники Міністра молоді та спорту України Микола Мовчан та Сергій Митрофанський. В рамках заходу делегатами Ради Європи було презентовано Департамент молоді РЄ (Європейські молодіжні центри, Європейська молодіжна фундація), надано інформацію щодо можливостей співробітництва з українськими молодіжними ГО.

rada_evr3

У Львові з метою визначення та обговорення основних проблем, з якими стикається молодь в Україні, було використану техніку «Світове кафе». Пізніше, у Києві, ця техніка була використана для визначення шляхів вирішення проблем (на попередньому етапі визначено шість головних), з якими стикаються представники українських МГО.

Під час обговорень учасників заходу з Європи надзвичайно вразили українські реалії. Зокрема, пані Стефанією Вількіль (радник Міністра, відділ стратегічної та міжнародної співпраці Міністерства національної освіти Польща, член керівного Комітету з питань молоді РЄ) обурило те, що в українському законодавстві досі немає такого поняття як «молодіжний центр». Пан Йозас Мелджукас (заступник директора департаменту молоді Міністерства соціальної безпеки та праці Республіки Литва, член керівного Комітету з питань молоді РЄ) був шокований відсутністю страхової медицини, яка забезпечується державою серед школярів та студентства.

12003290_419230701610884_7167061155639724460_n

 

На завершальному етапі зустрічі громадськими діячами висловлювалися думки та побажання щодо співробітництва молодіжних ГО як і з українською владою так і з  Радою Європи.

Дівчата повернулися сповненими вражень та емоцій. Найбільше, за їхніми словами, їм сподобалися люди, всі цікаві та мудрі, в кожного своє бачення та досвід. Візит виявився надзвичайно повчальним: чудові ідеї учасників, приклад практичної роботи різних ГО з молоддю, розуміння суті діяльності Ради Європи, обмін контактами – це все допоможе активістам Молодіжного центру Волині й надалі розвивати власну ініціативу задля покращення молодіжної політики в Україні.

Comments are closed.