Ніяких рішень для молоді без молоді , - заступник міністра молоді та спорту у Луцьку

5 Жовтень 2016
 5 Жовтня, 2016

Головний принцип діяльності Міністерства молоді та спорту – ніяких рішень для молоді без молоді. Про це заявив заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема під час зустрічі із активною луцькою молоддю,  яка відбулася в Молодіжному центрі Волині у понеділок, 3 жовтня.


Олександр Ярема ознайомився з роботою центру. Обговорив шляхи співпраці між міністерством на молодіжним центром. Зустріч продовжилася знайомством з лідерами молодіжних громадських організацій, ініціатив на середовищ. Олександр Ярема  ознайомив присутніх із роботою Міністерства, розповів про реформу молодіжної політики, новий реформаторський «Закон про молодь» та їх подальший вплив на життя української молоді.«Молодь – великий двигун всіх процесів, змін, реформ», – впевнений він.

Але сьогодні, як каже статистика, в Україні лише  5% молоді є членами молодіжних організацій або, принаймні, чули про них. Тоді як у Європі цей показник становить 20 – 25%. Тож Міністерство намагається наблизити кількість активної молоді у громадській сфері до середньоєвропейських показників.


І загалом, за словами Олександра Яреми, напрямок Міністерства молоді та спорту нерозривно пов’язаний із процесом інтеграції України в європейську спільноту – запровадження у молодіжній політиці нормативів, норм, практик, які існують на сьогодні в європейських країнах.  Тому надзвичайно важливим напрямком він вважає створення інструментів громадянської освіти.


14468632_1071610736241991_35735377317035184_o_result

«Ми розуміємо, що без громадянської освіти, без того, що молода людина розуміла, яким чином відбувається процес формування рішень, їх прийняття, як відстояти свої права, як можна досягати тих чи інших результатів на різних рівнях, до того часу буде велика ймовірність потрапити під вплив певних маніпуляцій», – переконаний заступник міністра.

Саме через інструментарій громадянської освіти можна показати, яким чином можна самому включатися у процес формування навколишнього середовища, організації своїх ровесників, однодумців, і це дасть можливість такими малими кроками змінювати країну, але вже не зворотно.


Серед інших принципів роботи Міністерства – ніяких рішень для молоді без молоді.

«Дуже часто буває як: коли приймають черговий закон, це сприймається молоддю, що це хтось там в Києві прийняв закон – хай собі його і виконує, а ми тут будемо жити своїм життям. Але так ми не збудуємо нормальну розвинуту демократичну країну, це має бути спільний процес і спільна відповідальність, тому ми разом маємо пройти етапи підготовки, проговорення, розуміння – а що ж нам потрібно на рівні, якщо ми говоримо про законопроекти чи постанови Кабміну, потім добитися і проконтролювати, щоб саме в таких редакціях вони були прийняті. Але потім разом же його і виконувати», – сказав заступник міністра.


14542447_1071610516242013_5681693828057509816_o_result


Олександр Ярема не з чуток знає, які проблеми на сьогодні є у громадському секторі, адже він сам не один рік очолював молодіжну організацію, був активістом громадських організацій та молодіжних ініціатив. Та все ж у майбутнє дивиться з оптимізмом. Він розповів, що Міністерство взяло курс на реформи і завдяки ним планує до 2020 року досягнути таких індикаторів ефективності:  50 наметових полів для проведення літніх таборів, 4000 навчених кваліфікованих молодіжних працівників, 50 000 молодих людей пройдуть профорієнтаційний тест, 10 000 волонтерів будуть включені до Національної волонтерської служби. А також в Україні планують створити  100 регіональних молодіжних центрів.


14599675_1071606559575742_1064892534_o_result

Подібний Молодіжний центр уже більше року успішно працює у Луцьку та в деяких інших містах України.  Але фактично за роки незалежності у нас не створили інфраструктури молодіжної політики.


«Є ініціативи, які за підтримки небайдужих людей створені в Луцьку, деяких інших містах, але поки що це лише прообраз системи, яку ми хочемо створити. А молодіжні центри – це наше все», – впевнений Олександр Ярема.

Comments are closed.