Неприбуткові організації навчали як здавати фінансовий звіт за новою формою ДФС!

16 Лютий 2017
 16 Лютого, 2017

Громадські організації, що представляють неприбутковий сектор цього року звітують за свої доходи та видатки до 01 березня 2017 року. Зважаючи на нову форму звітності до податкової Молодіжний центр Волині організував навчання, щодо заповення такої заявки.


На захід, у якості експерта, завітала головний державний ревізор, інспектор управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДФС у Волинській обл. – Подолець Оксана Степанівна, яка власне продемонструвала особливості нової форми і розповіла, що згідно ст. 120 – не своєчасна здача звіту накладається штраф 170 грн. (перший раз), 340 грн. – другий раз. За її словами звіт необхідно здавати вчасно та вірно, бо немає в законі передбаченої процедури реабілітації громадської організації яка може бути ліквідована через системні порушення фінансового законодавства.


Податковий кодекс України (ПК) визначає, що неприбуткові підприємства, установи та організацій мають подавати Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. Форму такого звіту затвердив Мінфін своїм наказом від 17.06.2016 № 553 і вона набрала чинності з 2 серпня цього року. Відповідно, Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затверджений наказом МДЗ від 27.01.2014 № 85, уже втратив чинність.
Частина І звіту неприбуткової організації містить інформацію про доходи і видатки неприбуткової організації, отримані від статутної діяльності. Її заповнюють у разі, якщо вимоги неприбутковості не були порушені. Тепер у цій частині не потрібно зазначати джерела доходів із прив’язкою до певного виду неприбуткової організації. Однак додались рядки для відображення доходів і видатків на майно та послуги, перераховані й надані організаціям, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції. Гуманітарна допомога, в тому числі використана не за цільовим призначенням, зазначається в додатку ГД до звіту неприбуткової організації.  Коли організації здійснюють видатки не за цільовим призначенням чи розподіляють дохід між своїми учасниками, вони заповнюють частину ІІ звіту неприбуткової організації.


Так, сформований за нецільовими видатками об’єкт оподаткування податком на прибуток відображається в рядку 5. Рядок 6, своєю чергою, відводиться під податкове зобов’язання з податку на прибуток. На відміну від попередньої форми звіту, в оновленій не потрібно згадувати про доходи, які неприбуткові організації отримують з інших джерел, ніж це дозволяє ПК. Виправлення помилок у звіті неприбуткової організації Для виправлення помилок у звіті неприбуткові організації подають уточнюючий звіт або заповнюють додаток ВП до поточного звіту. При цьому в разі подання уточнюючого звіту неприбуткові організації мають сплатити штраф у розмірі 3% суми недоплати, а при заповненні додатка ВП — 5%.

Comments are closed.