Національна волонтерська служба України: нагальна необхідність чи спроба створити ще один недієвий державний орган?

11 Вересень 2015
 11 Вересня, 2015
Category: Новини

Близько сорока осіб із міжнародних та національних волонтерських організацій, а також організацій, що працюють з волонтерами в різних регіонах України взяли участь у круглому столі «Розвиток волонтерства в Україні», серед них і представник від Молодіжного центру Волині.  Захід, що відбувся 10 вересня у Києві (конференц-хол, НСК «Олімпійський»), було організовано Міністерством молоді та спорту спільно з Волонтерами ООН та ГО “Центр зайнятості вільних людей”.

1

У вітальному слові Сергій Митрофанський (заступник Міністра молоді та спорту), визнаючи необхідність розвитку волонтерства в нашій державі, зокрема і шляхом роботи над документацією, яка регулює діяльність волонтерів, наголосив на необхідності залучення громади до процесу написання відповідних законодавчих документів. Зазначив, що інтелектуальне наповнення за громадою, а за міністерством – технічна сторона питання.

Войтех Хледік (координатор програми Волонтери ООН в Україні) презентував учасникам бачення щодо створення Національної волонтерської служби. Він також зазначив, що волонтери ООН готові усіма силами сприяти реалізації проекту щодо створення НВС в Україні.

Денні Робертсон (директор Корпусу Миру США в Україні) розповів про досвід діяльності Корпусу Миру США в Україні. Зазначивши, що якщо хтось з учасників знайде щось корисне для своєї організації чи для себе особисто у діяльності Корпусу Миру США, то кожен може «вкрасти хорошу ідею». До речі, перекладав промову Денні Робертсона вже знайомий нам Богдан Ярема (керівник проекту «Молодіжний розвиток» (Корпус Миру США в Україні)).

11998664_1683731535196019_1712750123_n

Томас Шопаг (оловний спеціаліст Ресурсного центру SALTO для країн Східної Європи і Кавказу) презентував звіт про участь української молоді в програмах Європейської волонтерської служби за 2007-2014 рр.. Під час зазначеної презентації виникли питання, зокрема про те, чому українці в більшій кількості відправляють волонтерів аніж приймають, а також, що саме приваблює іноземних волонтерів в Україні. У відповідь почули, що до нас також хочуть приїхати іноземні волонтери, їх багато, проте ми (держава) не можемо забезпечити їхнє перебування (нажаль, як завжди, фінансова сторона питання відіграє не останню роль).

А щодо зацікавленості… Томаш зазначив, що Вірменію та Грузію волонтери сприймають як екзотику, до Молдови їдуть, ті хто знає французьку, іспанську, італійську мови, а от в Україну часто їдуть волонтери, які хочуть вивчити російську, але в Росію вони «не пройшли». Проте, на сьогодні, ситуація змінилась, волонтерів наразі цікавить самобутність українського населення, традицій, речей, страв.

5

Після вітальних слів та презентацій учасники круглого столу взялися за роботу. У форматі «світового кафе» було узагальнено пропозиції до проекту створення Національної волонтерської служби в Україні. В результаті обговорення напрацьованих матеріалів виникла дискусія щодо підпорядкування волонтерської служби, чи буде вона державним органом чи громадською організацією. Пізніше попачимо…

3 4 2

Після доопрацювання проект буде подано на розгляд до штаб-кварти Волонтерів ООН.

Comments are closed.