Молодіжний центр "Цитрус" - на один день став театром!

1 Грудень 2017
 1 Грудня, 2017

Люди часом недооцінюють власні сили та можливості, а коли справа йде про маленькі міста, тоді взагалі населення стає апатичним. Але вихід є, і цьому є багато підтверджень. У маленьких містах активісти та небайдужі люди організовують літературники, фестивалі, музичні концерти.


Зокрема, у столітньому місті Дубно з населенням 38 тисяч, щорічно проводиться рок-фестиваль «Тарас Бульба», у шахтарському місті Нововолинськ, де проживає майже 54 тисячі українців, функціонує креативний простір Молодіжний ресурсний центр “Нові крила”. У ресурсному центрі проводяться літературники, тренінги, акустичні концерти. Це креативний простір міста який збирає молодих людей.


У Рожищах є креативний арт-простір «Цитрус» який являє собою осередок молодих та цілеспрямованих особистостей. Але як розвивати культурний напрямок у містечку з населенням трохи більше як 13 тисяч осіб? Команда Молодіжного центру Волині та ГО «Молодіжна платформа» організували захід «Можливості у малих містах та сучасний театр» у рожищанському арт-просторі «Цитрус».  Гостем заходу став громадський діяч, виконуючий обов’язки головного редактора «Громадське. Волинь», актор театру «ГаРмИдЕр» – Дмитро Безвербний. Активіст акцентував, що у маленьких містах є можливості та перспективи розвивати культурні напрямки. Учасники зустрічі обговорювали ідеї творчих заходів які можна організувати у Рожищах. Дмитро Безвербний на питання: «А де не всі ці ідеї брати кошти?», – відповів: «Сьогодні дуже багато іноземних грантів та фондів які виділяють кошти на культурні та освітні заходи, є українські благодійники та організації які можуть частково надати ресурси для проведення активносте. Не слід боятися, що вам відмовлять, будьте відповідальними та цілеспрямованими. У вас все вдасться!», – зазначив громадський діяч. 


Обговорюючи сучасний стан культури, Дмитро Безвербний прокоментував, що сьогоднішня культура має розважальний характер, вона зіпсована безсмаком. Але поступово власними ініціативами, креативні та зацікавлені особистості розвивають сучасну українську культуру, повертаючи їй справжню просвітницьку, надихаючу функцію. А ще окрім культури учасники дізналися про театральний досвід гостя та почули історію створення театру-студії «ГаРмЕдЕр». Дмитро ділився секретами театрального мистецтва, а по завершенню заходу кожен учасник зміг зіграти власну роль у “маленькому” театрі. Захід був дійсно надихаючий та цікавий.

Дякуємо Дмитру Безвербному за досвід та натхнення. Пам’ятайте, що будь-які обмеження існують тільки в нашій голові, і якщо ви дійсно хочете творити прекрасне на благо міста, вашого району або країни, вперед, здійснюйте це!

І якщо ви досі переживаєте меланхолійний листопад, ховаючись вдома від похмурої погоди та пронизливого вітру біля телевізора та ноутбуку, ми запрошуємо вас на наші заходи. Це найкращій спосіб дізнатися щось нове, відкрити для себе цікаву людину та корисно провести час.


Захід організовано за партнерства БО “Львівська освітня фундація”, Молодіжний центр Волині NGO Youth Platform \ ГО “Молодіжна Платформа” .


Текст, Анастасія Кривеха

Comments are closed.