"Молодій людині я пораджу руху. Якщо ти сидиш на місці, про тебе ніхто не дізнається" - Катерина Шкльода

19 Грудень 2017
 19 Грудня, 2017

Знайти цікаву особистість яка займається громадською діяльністю у Луцьку не складно, адже в Молодіжному центрі Волині завжди є можливість поспілкуватися з активними людьми. Ми поспілкувалися з Катериною Шкльодою, громадською активісткою, начальницею відділу сім’ї та молоді департаменту сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради.


Катерина Олександрівна пройшла навчання в рамках програми «Активні громадяни». Далі її активність продовжилася вже на наступному рівні програми: Катери була відібрана у команду фасилітаторів.


Автор: Пам’ятаєте свій перший досвід участі у «Активних громадянах», як  ви дізналася про цю програму?

К. Ш.: Щодо досвіду в Активних громадянах то, я одна з перших у Волинській області взяла участь у програмі. Все почалося з того, що мій колега, Захар Ткачук, розказав мені, що у Волинській області шукають регіональних партнерів. Ми спільно з ним писали заявку, щоб ГО «Молодіжна платформа» стала партнером програми «Активні громадяни» від Британської ради в Україні.

Я взяла участь у навчанні лише через рік, оскільки працювала в іншому міжнародному проекті. До цього часу ГО «Молодіжна платформа» вже реалізовувала програму у Волинській області ГО.  Завершивши свою роботу я поїхала на навчання у Київ та пройшла програму для фасилітаторів.

Автор: Чому ви вирішили взяти участь у навчанні?

К. Ш.: Програма Активні громадяни дуже цікава. Ще коли ми заповнювали заявку на партнерство, я зрозуміла, що вона корисна, потрібна і дуже драйвова.

Автор: Що Ви отримала від програми «Активні громадяни» та як склалася ваша подальша робота у якості фасилітатора?

К. Ш.: Чесно кажучи, це був найкращий досвід навчання щодо того, як бути тренером, і найважливіший. Усе що було до того, це були звичайні семінари. У програмі класне навчання, наповнене теоретичними та практичними матеріалами: нас навчали енерджайзерам, правилам проведення вправ та тренінгів. Це навчання було дуже корисне і я вважаю, що цю програму потрібно продовжувати.

Автор: У жовтні цього року вас призначили начальницею відділу сім’ї та молоді департаменту сім’ї, молоді та спорту Луцької міськради. У місцеве самоврядування ви прийшли з громадського сектору. Ви вважаєте це успіхом?

К. Ш.: Я вважаю себе в міру кваліфікованою для цієї посади. Не знаю, успіх це чи ні, у кожного він вимірюється по-своєму. У мене вища планка. Моїм успіхом буде той факт, якщо мені вдасться зробити класні речі для молоді, зрушити молодіжно політику, покращити молодіжну інфраструктуру, зробити так, щоб до молоді прислухалися.

Автор: Які маєте плани у своїй професійній сфері діяльності?

К. Ш.: Мені дуже важко планувати, тому що я не планувала працювати у міській раді. Так склалися обставини. На сьогоднішній день я відчуваю себе на своєму місці. Щодо планів, то хочеться виграти міжнародні проекти для Луцька, реалізувати міжнародні обміни, створити молодіжний культурний центр співпрацюючи з Європейським Союзом

Автор: Що ви порадите молодій людині, яка захоплено читає історії успіху, але сама ще несмілива, невпевнена у собі та боїться рішучих кроків?

К. Ш.: Молодій людині я пораджу руху. Якщо ти сидиш на місці, про тебе ніхто не дізнається. Якщо в тебе червоний диплом, а ти нікому про це не кажеш, не ділишся тими знаннями, які ти отримав, ніхто і не дізнається який ти класний. Якщо ти не розказуєш про свій талант, то про нього ніхто і не дізнається. Не бійся заявляти світу про себе, шукай свої таланти. Потрібно знайти свою нішу і займатися тим, що подобається. Тільки коли поєднується талант, справжня робота над собою і задоволення від того, що ти робиш, тільки тоді ти зможеш досягнути у своїй справі класного результату.


над інтерв’ю працювали Анастасія Крівєха та  Allison Stoner

Comments are closed.