Луцьку молодь навчала Молодіжна контактна група ОБСЄ!

1 Березень 2018
 1 Березня, 2018

Сучасне майбутнє трансформується. Розвиток робототехніки, штучний інтелект, віртуальна реальність, біотехнології та навіть нещодавній запуск SpaceX свідчать про те, що людина повинна володіти новими навичками.


З 23 по 25 лютого в Молодіжному центрі Волині відбувався триденний тренінг «Молодь в дії». Навчити та розповісти про важливі компетенції та уміння, які потрібно розвивати молодому лідеру, до Луцька приїхала Молодіжна контактна група ОБСЄ.

Про те, що відбувалося протягом трьох днів нам розповіла тренерка та представниця Youth Contact Group supported by OSCE PCU Ярослава Морозова:

Про проект, в рамках якого все відбулося

Одним з напрямків діяльності Молодіжної контактної групи є неформальна освіта. В 2018 році ми започаткували проект «Неформальна освіта через діалог», в рамках якого до квітня цього року планується проведення серії триденних тренінгів у 7 містах України. В рамках цього проекту ми проводимо воркшопи з критичного мислення, медіаграмотності, прав людини та проектного менеджменту. Наразі ми вже провели заходи в місті Лозова (Харківська область) та в Луцьку.


Учасники тренінгу дізналися про…

…про права людини та про механізми захисту своїх прав, про організації, що займаються цією тематикою в світі та в Україні. Ми також розповіли про основи критичного мислення та медіаграмотності. Під час практичних кейсів розбирали новини та визначили їхню достовірність. А ще ми поділилися цікавими методиками перевірки інформації.

Громадська активність і молодь

Спільно із луцькими учасниками тренінгу ми обговорили актуальні проблеми молоді та шляхи їх вирішення з використанням інструментів громадської активності, а саме – соціальних проектів. Також розглянули етапи створення, відповівши на запитання: як розробити якісну карту соціальних змін? Підсумком цього стали розроблені учасниками проекти.

Про враження від Молодіжного центру Волині

Молодіжний центр Волині став для нас справжнім відкриттям. Ми побували в багатьох молодіжних просторах в Україні, але такого ще не бачили. Тут дуже зручно і сучасно, є комфортна зала з усім потрібним для роботи і зовсім немає «радянщини». Нам дуже сподобався Шевченко, очі якого уважно слідкували за нами під час тренінгів 🙂 Насправді, це крутезний простір. Один з найкращих, що ми бачили.


Важливо усвідомлювати, що впливає на якість нашого мислення та позбуватися шаблонності. Учасники та учасниці стверджують, що зрозуміли, як себе мотивувати для реалізації поставлених цілей.

«Я на практиці засвоїв навики з використання інструментів для мозкового штурму «SMART» і «Дерево проблем». А ще дізнався, які проблеми хвилюють молодь в нашому місті», – поділився ефектами навчання учасник тренінгу Влад Костюкевич.

Нагадаємо, у 2015 році Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні запустила проект «Молодіжні контактні групи у Львові, Харкові та Краматорську». Молодіжна контактна група шляхом освітніх тренінгів сприяє взаємодії між молодими людьми з різних регіонів України.

Comments are closed.