Досвід "Корпусу миру США" для української громади

11 Серпень 2015
 11 Серпня, 2015
Category: Новини

10 серпня у Молодіжному центрі зустрілися керівник проекту «Молодіжний розвиток» Богдан Ярема (Корпус Миру США в Україні) та представники молодіжних організацій Луцька. Обговорювалася можливість безкоштовного залучення американських фахівців до розвитку української громади. Протягом спілкування виникла велика кількість запитань, на які Богдан Ярема давав чіткі та вичерпні відповіді, завжди ілюструючи прикладами з успішного досвіду.

WP_20150810_18_07_12_Pro

Розмова розпочалася з того, що в Україні, нажаль, неправильно сформоване розуміння такого поняття як «волонтер». Так склалося з різних причин, остання з яких – неприпустиме звуження змістового навантаження зазначеного поняття. Адже, перш за все, Волонтер (англ. – доброволець) –  це людина, яка безкорисливо, займається діяльністю на благо суспільства. В нашій країні волонтерами називають переважно тих людей, хто допомагає бійцям АТО та їх сім’ям.

Далі був невеличкий екскурс в історію. Робота Корпусу Миру (далі – КМ) в Україні розпочалася у 1992 році в результаті домовленості між президентами Леонідом Кравчуком та Джорджем Бушем-старшим. З тих пір понад 2000 американських волонтерів побували в нашій країні, ділячись своїм професійним досвідом.

У лютому 2014 року всі волонтери були евакуйовані. Після півторарічного призупинення волонтерської програми американські добровольці повертаються в Україну для продовження партнерства, розпочатого більше двадцяти років тому.

В Україні волонтери КМ працюють у трьох проектах:

  1. викладання англійської як іноземної мови;
  2. розвиток громад;
  3. молодіжний розвиток.

Останній, проект «Молодіжний розвиток», було створено у 2005 році з мето підготовки молоді, зокрема тієї, що не володіє інформаційними ресурсами у достатній кількості, до участі у соціальному та економічному житті України. Цілями проекту визначено:

  1. розвиток навичок здорового способу життя;
  2. підготовка молоді до вибору професії та професійної діяльності;
  3. виховання активної громадянської позиції.

WP_20150810_18_07_40_Pro

Богдан Ярема детально пояснив усі кроки, які необхідно пройти щоб запросити волонтера КМ. Перш за все, потрібно заповнити анкету, у якій вказати дані щодо діяльності організації та її контактних осіб. Важливо пояснити причини, з яких організація запрошує добровольця та описати очікування щодо його участі в спільній роботі (для цього у нагоді стане таблиця з оцінками потреби).

Основним завданням КМ у співпраці з Україно є сприяння міжкультурному порозумінню. Саме тому, однією з вимог до приймаючої сторони є забезпечення проживання волонтера протягом перших шести місяців в українській сім’ї. Щоденне невимушене спілкування з членами родини допоможе добровольцю краще адаптуватися до місцевих умов та звичаїв, швидше вивчити українську мову.

Вимоги до житла для добровольців КМ є мінімальними. В той же час керівник проекту «Молодіжний розвиток» наголосив на важливості повноцінної зайнятості волонтера, адже це відповідає потребам як і самого волонтера так і організації, що його запросила.

Comments are closed.